در حال بارگذاری ...
نتیجه تلاش مجموعه هیرکان باریکو:

تولید 7 اثر در محدودیت‌های کرونایی

گزارشی از فعالیت‌های مجموعه تولیدی آموزشی هیرکان باریکو استان گلستان.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از گلستان، محمدرضا مولودی خالق آثار نمایشی همچون «پایین، گذر سقاخانه»،  «گل و قداره»،  «مویه کور» و... که به جرات می‌توان گفت برخی از آنها به یادماندنی و در تاریخ نمایش این استان ماندگار شدند این روزها در کنار مانی محمدی یکی از هنرمندان تحصیل کرده استان یک مجموعه آموزشی را در گرگان هدایت می‌کنند که این روزها با تمام مشکلاتی که بر سر راه وجود دارد، با تلاش و عزمی قابل ستایش در حال فعالیت در عرصه آموزش و تولید آثار نمایشی هستند. این مجموعه متشکل از گروه هیرکان به سرپرستی محمدرضا مولودی و گروه باریکو به سرپرستی مانی محمدی میباشد. به سراغشان رفتیم تا از وضعیت این روزهای تئاتر در مجموعه آنها باخبر شویم.

سرپرستی گروه نمایشی هیرکان را محمدرضا مولودی بر عهده دارد که از سال 1359 و با تئاتر مدارس با هنر نمایش آشنا شده است و تا امروز در شهرهای مختلف کشور آثاری را به صحنه برده است. سرپرستی گروه نمایشی باریکو بر عهده مانی محمدی است که از فارق التحصیلان ارشد کارگردانی از دانشکده هنر و معماری است که توانسته تولیدات درون و برون مرزی موفقی در سالهای گذشته داشته باشد.

مجموعه تولیدی آموزشی باریکو هیرکان از یک فضای دنج و صمیمی و همچنین هنرمندانه ای برخوردار است. پلاتوهای تمرین نسبتا مجهز است و دو گروه سخت در حال پرورش هنرجوهای جدید و تولید آثار نمایشی با به کارگیری از هنرمندان مجموعه می‌باشند.
این دو گروه در سال 99 با وجود شرایط سخت و محدودیت‌های کرونایی توانسته اند با رعایت پروتکل های بهداشتی تمریناتشان را پیگیری و 7 اثر نمایشی را آماده اجرا نمایند که در صورت رفع محدودیت‌ها برای دریافت پروانه نمایش و اجرای عمومی این آثار اقدام خواهند نمود.
«ژن» به نویسندگی و کارگردانی مانی محمدی که به تازگی در
در کشور ارمنستان به اجرا در آمده از تولیدات گروه باریکو میباشد.
«مدار» به نویسندگی محمدرضا مولودی و کارگردانی عرشیا درزی،  «اختر» به نویسندگی محمدرضا مولودی و کارگردانی سید مرتضی حسینی،  «قصه تلخ زهرا خله» به نویسندگی محمدرضا مولودی و کارگردانی نجمه عبدالهی،  «آقا لیلا» به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی محمدرضا مولودی،
«ستاره سال سی ام» به نویسندگی محمدرضا آریانفر و کارگردانی سید مرتضی حسینی، «خونه ی کهنه» به نویسندگی محمدرضا مولودی و کارگردانی نجمه عبدالهی از تولیدات گروه هیرکان میباشد.
مطالب مرتبط

با حضور معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان

جلسه  تعیین وضعیت جشنواره تئاتر استانی برگزار شد
با حضور معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان

جلسه تعیین وضعیت جشنواره تئاتر استانی برگزار شد

نشست انجمن هنرهای نمایشی استان با سرپرستان گروه‌های نمایشی و نمایندگان تئاتر شهرستانها با هدف مشورت، جهت تعیین تکلیف جشنواره تئاتر استانی، با حضور معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

|

در آستانه سومین سالگرد درگذشت استاد محمدهادی نامورراد

نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی نامور برگزار می‌شود
در آستانه سومین سالگرد درگذشت استاد محمدهادی نامورراد

نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی نامور برگزار می‌شود

موئسسه تک منظوره هنرهای نمایشی استاد محمدهادی نامور راد با مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی نامور را در گلستان برگزار می‌کند.

|

توسط دبیرخانه منتشر شد:

فراخوان رپرتوار تئاتر خیابانی گلستان (یادمان سردار دلها شهید قاسم سلیمانی)
توسط دبیرخانه منتشر شد:

فراخوان رپرتوار تئاتر خیابانی گلستان (یادمان سردار دلها شهید قاسم سلیمانی)

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی انجمن هنرهای نمایشی استان گلستان، فراخوان رپرتوار تئاتر خیابانی گلستان (یادمان سردار دلها شهید قاسم سلیمانی) را منتشر کرد.

|

به کارگردانی رعنا زیادلو و فاطمه برومند:

«آدی و بودی» به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافت
به کارگردانی رعنا زیادلو و فاطمه برومند:

«آدی و بودی» به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافت

میکروتئاتر عروسکی «آدی و بودی» به نویسندگی رعنا زیادلو و رضا وحیدی فر و کارگردانی رعنا زیادلو و فاطمه برومند از گرگان به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافت.

|

نظرات کاربران