در حال بارگذاری ...
به کارگردانی رعنا زیادلو و فاطمه برومند:

«آدی و بودی» به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافت

میکروتئاتر عروسکی «آدی و بودی» به نویسندگی رعنا زیادلو و رضا وحیدی فر و کارگردانی رعنا زیادلو و فاطمه برومند از گرگان به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافت.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گلستان، میکروتئاتر عروسکی  «آدی و بودی» به نویسندگی رعنا زیادلو و رضا وحیدی فر و کارگردانی رعنا زیادلو و فاطمه برومند، تولید شده در گروه تئاتر آوار از گرگان به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافت.
به نقل از دبیرخانه، امسال ۵۷ اثر در جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک حضور دارند که ۲۹ اثر از تهران و ۲۸ اثر از شهرستان‌ها حاضر شده‌اند. تقریباً نیمی از آثار از خارج از پایتخت آماده شده‌اند که آمار قابل توجه و جالبی به نظر می‌رسد. ضمن اینکه ۵۷ اثر حاضر از ۱۶ استان شرکت کرده‌اند.

رعنا زیادلو، یکی از نویسندگان و کارگردانان این اثر در خصوص شیوه اجرایی میگوید: اجرای نمایش  «آدی و بودی» با استفاده از تکنیک میکروتئاتر انجام شده است.در این نمایش لوکیشن های داستان را ماکت ها تشکیل میدهند، به این گونه که به صورت زنده از ماکت ها تصویربرداری میشود و همزمان به روی پرده ی ویدئو پرجکشن نمایش داده میشود، همگی این فرایند ها از قبیل تصویربرداری از ماکت ها، عروسک گردانی، صداپیشگی، نوازندگی‌و ...به صورت زنده اجرا میشود و تصویر عروسک ها نیز به صورت زنده به روی پرده نمایانگر میشود و مخاطب تمامی این موارد را به صورت همزمان مشاهده میکند.

عوامل نمایش  «آدی و بودی» عبارتند از: طراح و دراماتورژ: رضا پورتراب زاده، مشاور کارگردان: هومن صالحی، راوی: یاسین رضوانی، صداپیشگان: هومن صالحی، زهرا محمدنیا، فاطمه برومند، مجید عراقی، رعنا زیادلو، رضا پورتراب زاده،
عروسک گردانان: زهرا تبرسایی، شقایق زمانی، مهدیه محمدی
گروه موسیقی: پیانو و کیبورد: نیکیار کشمیری، سنتور و ملودیکا: رعنا زیادلو، تنبک: هستی حافظ، مولتی مدیا و تصویر بردار: مجید عراقی، طراح صحنه ، نور ، پوستر و بروشور: رضا پورتراب زاده، تهیه کننده و سرپرست گروه: رضا پورتراب زاده
دستیار‌ کارگردان: زهرا ترسائی و نازنین کسرایی، ساخت ماکت و آکساسوار: فاطمه برومند، رعنا زیادلو و دیبا حسینی، ساخت عروسک: هانیه میرمجیدی، تصویر بردار: معین قنادان، صدا بردار: ایمان معصوم، دستیار صدا: ابولفضل جامی، تدوین: جعفر صادقی، دستیاران اجرایی: آسا خلیقی و آرزو مهاجر، اجرای موسیقی و افکت: کامیار آداک.

جشنواره تئاتر عروسکی تهران‌ – مبارک به صورت غیرحضوری و مجازی از طریق سایتهای تیوال، هاشور، نمایش نت و تلوزیون تئاتر ایران از تاریخ دهم تا هفدهم اسفند ماه به دبیری مهدی حاجیان  برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

رعنا زیادلو، یکی از نویسندگان و کارگردانان میکروتئاتر عروسکی  «آدی و بودی» :

«آدی و بودی» سعی کردیم فضای نمایش ایرانی را با تکنیک میکرو تئاتر ارائه بدهیم
رعنا زیادلو، یکی از نویسندگان و کارگردانان میکروتئاتر عروسکی  «آدی و بودی» :

«آدی و بودی» سعی کردیم فضای نمایش ایرانی را با تکنیک میکرو تئاتر ارائه بدهیم

گفتگوی اختصاصی خبرنگار ایران تئاتر در گلستان با رعنا زیادلو، یکی از نویسندگان و کارگردانان میکروتئاتر عروسکی  «آدی و بودی»

|

نظرات کاربران