در حال بارگذاری ...
به کارگردانی مسعود محمدخانی

«سفر به شهر لک لک ها» در گرگان روی صحنه رفت

نمایش «سفر به شهر لک لک ها» برداشتی آزاد از نمایشنامه ای با همین نام نوشته شهرام کرمی به کارگردانی مسعود محمدخانی در گرگان به روی صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از گلستان، نمایش 《سفر به شهر لک لک ها》برداشتی آزاد از نمایشنامه ای با همین نام نوشته شهرام کرمی به کارگردانی مسعود محمدخانی تولید شده در آموزشگاه هنرهای نمایشی صورتک با همکاری گروه تئاتر شهر قصه از ۶ تا ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰ در سالن اصلی تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان به روی صحنه رفت.

در خلاصه داستان این اثر اینطور آمده است: 

"یک لک لک همراه گروهش در حال سفر بود که توسط شکارچی زخمی میشود و به زمین می افتد. چند نفر از بچه های یک محله در حین عبور از خیابان با لک لک زخمی مواجه میشوند و تصمیم می‌گیرند او را به شهر حیوانات ببرند. بچه ها در مسیر با حیواناتی برخورد می‌کنند که هر کدام از آنها توسط انسان های مختلف مثل بچه ها، آدم بزرگها و شکارچی ها آسیب دیدند. در این حین شکارچی نیز به داستان آنها اضافه می‌شود و تحت تاثیر اتفاقات به اشتباه خودش پی میبرد. شکارچی تفنگش را می‌شکند و از تمام حیوانات و پرندگانی که توسط او آزار دیده بودند عذرخواهی می‌کند."

ابوالفضل امیری، آرزو قاسمی، حسین عرب حسینی، فرحانه قصابان و مسعود محمدخانی در این اثر نمایشی به عنوان بازیگر ایفای نقش کرده اند.

دیگر عوامل نمایش 《سفر به شهر لک لک ها》عبارتند از: مشاور کارگردان و مدیر تولید: سید رهبان مسلمی عقیلی، تهیه کننده: علیرضا افروشه، آهنگساز: صادق زمانی، طراح صحنه و دکور: راحله مسلمی عقیلی-سمیه گلزاری، طراح پوستر: سینا صادقیان، گریم: حکیمه حکیمی-ام البنین قانع، طراح و مجری نور: رضا شاه حسینی.

نمایش 《سفر به شهر لک لک ها》از ۶ تا ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰ در سالن اصلی تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان به روی صحنه رفت.

 
مطالب مرتبط

یادداشتی بر نمایش «پیله های خیس» به کارگردانی فائزه نوآبادی

نشانه‌ای از هنگامه‌یِ زایش و تولد پروانه‌یِ اندیشه ورزی
یادداشتی بر نمایش «پیله های خیس» به کارگردانی فائزه نوآبادی

نشانه‌ای از هنگامه‌یِ زایش و تولد پروانه‌یِ اندیشه ورزی

تئاتر گلستان-حسین ضمیری؛ یادداشتی برای زیبایی نهفته در نمایش《پیله هایِ خیس》وادی اول : عالَم ذَر ، وادی دوم: عالم صلب پدر ، وادی سوم: عالم رحم مادر ، وادی چهارم: عالم زندگانی ، وادی پنجم: عالم موت و برزخ ، ...

|

نظرات کاربران