در حال بارگذاری ...

سرخنکلاته قابلیت تبدیل شدن به قطب تعزیه گلستان را دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با اشاره به سابقه طولانی تعزیه گری و هنرمندان شهیر این هنر در بخش بهاران گرگان، گفت: سرخنکلاته قابلیت تبدیل شدن به قطب تعزیه گلستان را دارد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از گلستان، محمد رعیت بعدازظهر یکشنبه در آئین تجلیل از جوانان هنرمند سرخنکلاته اظهار کرد: یکی از اولویت های ما در راستای سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم با مردم بودن و برای مردم بودن است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: تقویت فعالیت‌های مردمی و تشکل‌های مرتبط بر مدار قانون از جمله این اولویت‌ها است و از ابتدای مسئولیت همواره کوشیده‌ایم به این امر مهم توجه نشان دهیم.

وی حمایت در حد توان و مدار قانون را از محور فعالیت‌های این دستگاه برشمرد و گفت: در حوزه فرهنگ دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی فعالیت می‌کنند اما متولی فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما با بودجه‌ای اندک؛ ولی این مسئله باعث نشده برای اهدافمان کاری نکنیم.

رعیت ادامه داد: در فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتقاد ما این است که صرفاً پول و هزینه راه گشا نیست، بلکه همت والا، مردمی بودن و دست در دست یکدیگر قرار دادن کارها را پیش می‌برد.

وی به برخی از افتخارات و ظرفیت‌های شهر سرخنکلاته اشاره کرد و گفت: سرخنکلاته ظرفیت تبدیل شدن به شهر تعزیه استان گلستان را دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: همچنین لوازم مورد نیاز این هنر از جمله البسه و ابزار این حوزه هم می‌تواند پایگاهی تولیدکننده و اشتغالزا شود.
مطالب مرتبط

((با سلام. خانم رضایی در گروه واتس آپی پیام داده بودند که لطفا خبرهای اجرای را روزانه نگذارید در ضمن خبر چرا دیر بارگذاری شده است))

میزبان سه نمایش در روز نخست
((با سلام. خانم رضایی در گروه واتس آپی پیام داده بودند که لطفا خبرهای اجرای را روزانه نگذارید/ در ضمن خبر چرا دیر بارگذاری شده است))

میزبان سه نمایش در روز نخست

سی و سومین جشنواره تئاتر استان گلستان روز سه شنبه و در نخستین روز کاری، میزبان اجرای سه نمایش  «تا آخر خط»،  «اکسپلور» و  «درستکارترین قاتل دنیا» در مجموعه تئاتر شهر گرگان بود.

|

نظرات کاربران