در حال بارگذاری ...

حضور نماینده گلستان در بخش مسابقه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر

پوستر نمایش  «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» به طراحی پویان سهرابی و فاطمه محسنی به بخش مسابقه و نمایشگاه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر راه یافت.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گلستان، پوستر نمایش  «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» به طراحی پویان سهرابی و فاطمه محسنی از گرگان به بخش مسابقه و نمایشگاه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر راه یافت.
نمایش  «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی پویان سهرابی و حمید مصدق در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان به روی صحنه رفت.
پویان سهرابی متولد بجنورد و ۲۶ ساله در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته میکروب پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد میباشد و در خصوص پوستر نمایش  «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» این چنین می‌گوید: معمولا به صورت کارگاهی  وتیمی کار میکنیم و ایده اولیه این پوستر ها هم از نشست ها و اتاق های فکر گروه آوانگارد به سرپرستی خودم بوده که پس از بررسی چند ایده و طرح با خانم فاطمه محسنی که طراح اصلی گروه هستند صحبت کردیم و با کمک ایشان شروع به طراحی کردیم و یکی از پوسترهای کار کاملا کار ایشون بوده و دومین پوستر با همکاری بنده توانستیم طرح را کامل و ارائه کنیم. راستش من هیچوقت قصد ورود حرفه ای به بخش پوستر تئاتر را نداشته ام اما چون از ابتدا گروه آوانگارد به صورت خود گردان اداره می‌شد و حمایتی از جایی نداشتیم مجبور بودیم خودمان به همه بخش ها ورود کنیم که در زمینه پوستر و طراحی گرافیک هم شروع به فعالیت کردم که بتوانم کارهای گروهی که سرپرست آن هستم را پیش ببرم و این پوستر اولین طراحی جدی و حرفه ای بنده بود. درباره پوستر هم باید بگویم پوستر شناسنامه نمایش است و ماهیت پوستر اطلاع رسانی است اما باید توجه داشته باشیم که بتوانیم از طریق پوستر اطلاعات کلی اثر را انتقال بدهیم و طراحی طوری باشد که مخاطب با دیدنش علاوه بر تشویق به دیدن اثر اطلاعاتی از پوستر دستگیرش شود و البته باید این کار با طراحی مناسب و از منظر زیبایی شناسی به مخاطب انتقال داده شود چون له اعتقاد من پوستر به عنوان شناسنامه اثر تاثیر بسزایی در جذب مخاطب آثار دارد. به نظر من پوستر اثر باید ازدل متن استخراج شود و طراح پوستر موظف است در تمرین های نمایش حاضر بشود و با زاویه دید نویستده و کارگردان آشنا بشود تا محصول نهایی بتواند یک شناسنامه واقعی برای اثر باشد و با توجه به این که در حال حاضر قدرت فضای مجازی و رسانه های این چنینی زیاد شده است باید هر چه بیشتر به این بخش اهمیت بدهیم.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه ۱۱ تا ۲۱ بهمن ۹۹ برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

«اپیدمی» و «راشومون» به بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر

«اپیدمی» و «راشومون» به بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر

«اپیدمی» به کارگردانی رضا پورتراب زاده و «راشومون» به کارگردانی رسول اونق به عنوان آثار برگزیده سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی به بخش مسابقه نمایش‌های صحنه ای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر راه یافتند.

|

به کارگردانی رعنا زیادلو و فاطمه برومند:

«آدی و بودی» به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافت
به کارگردانی رعنا زیادلو و فاطمه برومند:

«آدی و بودی» به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافت

میکروتئاتر عروسکی «آدی و بودی» به نویسندگی رعنا زیادلو و رضا وحیدی فر و کارگردانی رعنا زیادلو و فاطمه برومند از گرگان به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافت.

|

با حضور معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان

جلسه  تعیین وضعیت جشنواره تئاتر استانی برگزار شد
با حضور معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان

جلسه تعیین وضعیت جشنواره تئاتر استانی برگزار شد

نشست انجمن هنرهای نمایشی استان با سرپرستان گروه‌های نمایشی و نمایندگان تئاتر شهرستانها با هدف مشورت، جهت تعیین تکلیف جشنواره تئاتر استانی، با حضور معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

|

در آستانه سومین سالگرد درگذشت استاد محمدهادی نامورراد

نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی نامور برگزار می‌شود
در آستانه سومین سالگرد درگذشت استاد محمدهادی نامورراد

نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی نامور برگزار می‌شود

موئسسه تک منظوره هنرهای نمایشی استاد محمدهادی نامور راد با مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی نامور را در گلستان برگزار می‌کند.

|

نظرات کاربران